4. OSCAR EDEBİYAT ÖDÜL TÖRENİ

11 IB sınıflarının bu yıl dördüncüsünü düzenlediği “Oscar Edebiyat Ödül Töreni” 25 Mayıs 2017’de görkemli bir şekilde gerçekleşti.

Oscar Edebiyat Ödülleri tam 15 dalda verildi.  Ödüller için, edebiyat tarihinin 6 ünlü eseri aday olarak gösterildi. Aday gösterilen altı eserimiz, 11 IB Türk Edebiyatı ve Dil-Anlatım derslerinde okunup tartışılmıştı. Oscar Ödülleri, bu altı eser arasından üç aylık özenli bir seçim sürecinden geçerek 11 IB sınıfı öğrencileri tarafından belirlendi.  Bu tören, öğrencilerimizin inceledikleri kitapları hayata geçirebilmeleri, edebî zevklerinin artması ve eleştirel bakış açılarının gelişmesi; aynı zamanda 9.sınıflarımız başta olmak üzere tüm öğrencilerimize hem kitap okuma yönünden rehber olabilmesi hem IB anadil dersleri için düzenlenmektedir. Ödül töreninde sinema, edebiyat, müzik ve dansın birleşimi izleyicileri büyüledi.

Edebiyat Öğretmenimiz Didem Barut’un değerli katkıları ile hayata geçirilen bu organizasyonda öğrencilerin başarılı performansları büyük beğeni topladı.

Özel Bilkent Lisesi olarak emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

11E-F SINIFI ÖĞRENCİLERİ:

  • Ada Beliz Özdüran
  • Ali Yiğit Tabel
  • Alp Üneri
  • Arda Karaca
  • Atıl Alpay
  • Bilge Köksal
  • Burak Türksever
  • Burak Türköz
  • Cansu Küçüksözen
  • Christopherina Berfin Maccudden
  • Demir Eken
  • Doruk Ece
  • Doruk Mert Aşkın
  • Ecem Şimşek
  • Eralp Kumbasar
  • Eren Güven
  • Hande Eylül Yüksel
  • Hayrican Aydoğan
  • İdil Sayar
  • Katya Medvedeva
  • Milen Kalbak
  • Nikita Margulis
  • Rüya Aysu Erdoğan
  • Sayra Gorgani
  • Semih Us
  • Umut Acar
  • Umut Ada Yürüten
  • Yasemin Ünür
  • Müzik Öğretmeni: Doruk SONGÜN
  • Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni: Didem BARUT

ADAY ESERLERİMİZ:

  1. AFRİKALI LEO, AMİN MAALOUF
  2. KOLERA GÜNLERİNDE AŞK, GABRİEL GARCİA MARQUEZ
  3. HENÜZ VAKİT VARKEN GÜLÜM, NAZIM HİKMET RAN
  4. YAPRAK DÖKÜMÜ, REŞAT NURİ GÜNTEKİN
  5. KORKUYU BEKLERKEN, OĞUZ ATAY
  6. KOKU, PATRICK SUSKIND
  7. BUZLAR ÇÖZÜLMEDEN, CEVAT FEHMİ BAŞKUT
  8. JANE EYRE, CHARLOTTE BRONTE
  9. MUHTEŞEM GATSBY, F.SCOTT FITZGERALD

IV.OSCAR EDEBİYAT ÖDÜL KATEGORİLERİ VE KAZANAN ESERLER:

  1. EN ROMANTİK AŞK HİKAYESİ ÖDÜLÜ : JANE EYRE, CHARLOTTE BRONTE
  2. EN ACIMASIZ ANNE ÖDÜLÜ : KOKU, PATRICK SUSKIND
  3. EN OLAĞANÜSTÜ GÜÇLERİ OLAN KARAKTER ÖDÜLÜ: AFRİKALI LEO, AMİN MAALOUF
  4. EN PARAGÖZ KARAKTER ÖDÜLÜ :  MUHTEŞEM GATSBY, F.SCOTT FITZGERALD
  5. EN TOPLUMCU GERÇEKÇİ YAZAR ÖDÜLÜ: NAZIM HİKMET RAN
  6. EN MASUM KADIN KARAKTER ÖDÜLÜ: KOKU, PATRICK SUSKIND
  7. EN İYİ ARKADAŞ ÖDÜLÜ : JANE EYRE, CHARLOTTE BRONTE
  8. EN ARABESK/EN SAF AŞIK KARAKTER ÖDÜLÜ: KOLERA GÜNLERİNDE AŞK
  9. EN İYİ MEKAN ÖDÜLÜ: KOLERA GÜNLERİNDE AŞK, GABRİEL GARCİA MARQUEZ
  10. EN DELİ KARAKTER ÖDÜLÜ : JANE EYRE, CHARLOTTE BRONTE
  11. EN İYİ GÖZLEMCİ KARAKTER ÖDÜLÜ: MUHTEŞEM GATSBY, F.SCOTT FITZGERALD
  12. EN TAKINTILI KARAKTER ÖDÜLÜ : KOKU, PATRICK SUSKIND
  13. EN ÇILGIN YÖNETİCİ ÖDÜLÜ : BUZLAR ÇÖZÜLMEDEN, CEVAT FEHMİ BAŞKUT
  14. EN İLGİNÇ KIYAFET ÖDÜLÜ : BEYAZ MANTOLU ADAM, OĞUZ ATAY
  15. EN İYİ DANS ÖDÜLÜ :  MUHTEŞEM GATSBY, F.SCOTT FITZGERALD

osc1

osc2

osc3

osc4

osc5

osc6

osc7

osc8

osc9

osc10

osc11

osc12