10 Kasım Atatürk’ü Anma Etkinliği

10 Kasım Atatürk’ü anma törenimizde Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk ve şehitlerimiz anısına saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, “Güneşin Adı Atatürk” adlı belgesel izlendi. İngilizce Öğretmenimiz Zeynep Oğuz’un günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapmasından sonra Atatürk’ün liderliğini anlatan İngilizce şiir okundu. 11- C sınıfı öğrencilerimizin “Atatürk’ü Anıyorum” oratoryosu ve 12. sınıf öğrencilerimizin Atatürk’ün çok sevdiği zeybek dansının ardından okul koromuz “Yemen Türküsü”, “Kara Toprak” ve “Atatürk Çocukları” adlı parçaları seslendirdi.

Atamızın en büyük emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne her yönü ile sahip çıkacağımıza söz vererek, onu bu ölüm yıldönümünde bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.

Devrimlerin yaratıcısı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 78. yılında sevgi, saygı, şükran ve özlemle anıyor; bize düşen en büyük görevin bir ölüm yıldönümü olarak Atatürk’ü anmak değil, böyle bir lidere sahip olmanın gururuyla, onun düşüncelerini anlamak ve yaşatmak olduğunu biliyoruz. Biz, Türkiye Cumhuriyeti gençleri ve Bilkentliler olarak bu görevi hiçbir zaman unutmayacağız. Bizler, Atamızı anlamanın insan haklarına saygılı olmak, demokrasiye inanmak, hukukun üstünlüğünü kabul etmek, bilimin yol gösterici ışığını takip etmek ve çağı yakalamak olduğunun farkındayız. Atam, ne senden vaz geçeriz ne de senin devrim arkadaşlarınla kurduğun cumhuriyetten. Atam sen rahat uyu, yolcusuyuz biz hürriyetin. Atam sen rahat uyu, bekçisiyiz cumhuriyetin…

kasim10-1

kasim10-2

kasim10-3

kasim10-4

kasim10-5

kasim10-6

kasim10-7

kasim10-8

kasim10-9

kasim10-10