Çanakkale diyince o kadar derin fırtınalar kopar ki içimizde, hiç farkına varmadan çıkmamışlardır. Çünkü onun bulunduğu titreyerek basarız o toprağa. Çanakkale namusumuz, gururumuz, umudumuzdur.

Törenimiz, Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimiz İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, şiirler, lirik dans gösterisi, oratoryo ve belgesellerden oluşan törenimiz, müzik grubunun konuşması okul koromuzun seslendirdiği türkülerle devam etti. Öğrencilerimizin hazırladığı video gösterisinin sonunda söz koromuzun “Çanakkale Geçilmez” adlı sunumları ile törenimiz oğlu buldu.

Geçmişini iyi oku, Çanakkale. Tarihe adını altın harflerle yapılmışmaktır. Geçmişten ders alıp geleceğe yön vermektir. Unutmamaktır, unutturmamaktır. Sorgulayan, bilgili, duyarlı ve ilkeli bireyler olarak yetişip vatana hizmet etmektir.

“18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü” münasebetiyle ilgili yaşadıklarını dile getiren insanlar armağan eden, milletimizin vardığı, birliğin ve beraberliğin ölümsüzünün aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, bunu şükranlarımızı içeren.