9-11 Şubat 2018 tarihleri arasında Özel Olimpiyatlar derneği tarafından gerçekleştirilen birleştirme programı çerçevesinde “Elçi Sporcu Hareketi” organizasyonuna katılma fırsatı buldum. Türkiye’nin 7 farklı ilinden gelen özel ve partner sporcularla birlikte geçirdiğim iki gün boyunca çeşitli deneyimler yaşamanın yanında, kendimi geliştirme de olanağı buldum. Hem özel arkadaşlarımızla birlikte bir ortam içerisinde, hem de kendi alanında profesyonel büyüklerimle bir arada bulunarak, kendi söz hakkıma sahip olmak ve gerekirse ihtiyacı olan insanların sesi olmak için neler yapmam gerektiğini öğrendim. Bu çalışmalar ile birlikte çok klasik ve büyüklerin en önemli öğütlerinden biri olan “Kendini başkalarının yerine koy” veya çoğunlukla etrafımızdan duyduğumuz “bu Dünya’da sadece sen yoksun, sahip oldukların için şükretmelisin” gibi sözlerin ne kadar anlamlı olduğunu gördüm.

El becerisi ve takım çalışmasını geliştirmek için oynadığımız oyunların dışında, dışarıda birlikteliği ve beraberliği güçlendirmek adına bowling etkinliği düzenledik. Sadece bizi bilinçlendirmek için değil, aynı zamanda farklı şehirden bile olsa herkesin birlikte çalışma yapabileceği bir ortamın yaratılabileceğini gösteren bu organizasyon ile yeni projelere adım attık. Aynı zamanda, Adana grubu ile hayvanların güvenliği için bir barınak projesi için konuşmalara başladık ve neler yapılabileceği hakkında incelemeler için ilk adımları attık.

Birleştirme programı ile tek çatı altında toplandığımız bu topluluk içerisinde güzel işler başarabileceğimize gönülden inanıyorum. Umarım yeni projelerle birlikte, herkesin özel olduğunu ve birlikten güç doğacağını kanıtlayan çalışmalara imza atarız.

Bu etkinliğe benimle birlikte katılıp destekleyen Fatma hocama ve her türlü olanağı sağlayan okulumuza bir kez daha teşekkür ederim.

Alara TIN

11-IB

previous arrow
next arrow
ArrowArrow
Slider